W naszej szkole powstało koło chemiczne, bardzo oczekiwane przez uczniów. Spragnieni dodatkowej wiedzy i  chęci poznania tajników chemii uczniowie spotkali się na pierwszych zajęciach w dniu 18 listopada 2010r. Pod czujnym okiem p. prof. Beaty Malinowskiej uczniowie samodzielnie wykonują doświadczenia chemiczne i sporządzają na ich podstawie wnioski. Podczas tych zajęć uczniowie mają możliwość poznania chemii od strony praktycznej, co daje im możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej. Dzięki tym zajęciom uczniowie poszerzają swoją wiedzę i uczą się bezpiecznej pracy z odczynnikami chemicznymi.

Celem naszego koła chemicznego jest:

• rozszerzenie wiedzy chemicznej o treści wykraczające poza  program
  • kształcenie umiejętności bezpiecznego posługiwania się odczynnikami i sprzętem  laboratoryjnym podczas samodzielnego wykonywania doświadczeń chemicznych
  • zbieranie danych z przeprowadzonych doświadczeń, zapisywanie równań reakcji,  wniosków i obserwacji
  • rozwijanie umiejętności rozwiązywania zadań chemicznych
  • popularyzowanie wiedzy chemicznej na terenie szkoły

ZAJĘCIA KOŁA CHEMICZNEGO „SZALENI CHEMICY”
W ROKU SZKOLNYM 2011/2012 ODBYWAJĄ SIĘ
CO DWA TYGODNIE W CZWARTKI
W GODZINACH 1500 – 1635.

Galeria zdjęć koła chemicznego

Młodzi chemicy - 3at, 3bt

Festyn chemiczny

Chemia na szynach

Z chemią Ci do twarzy!

Pokazy ciekawych doświadczeń chemicznych

W zakładce Pliki do pobrania znajdują się materiały z tematami przeprowadzanych doświadczeń.

Regionalne Podróże Kulinarne