Dnia 04 kwietnia 2018r. młodzi adepci sztuki kulinarnej z Zespołu Szkół nr 1 walczyli o puchar restauracji „Piknik”. Tematem konkursu była „Wiosna na talerzu”.  3-osobowe zespoły uczniów z klas 1at, 2ct, 3bt, 4at, 4bt  musiały wykonać w ciągu 120 minut danie główne i deser z wykorzystaniem produktów zawartych w tzw. „black box”. Skrzynki zawierały następujące produkty: seler naciowy, doradę,  batata i ser bałkański.
W Jury zasiedli: Cezary Skalski – dyrektor ZS1, nauczyciel przedmiotów zawodowych, Katarzyna Wiśniewska – wicedyrektor ZS1, nauczyciel przedmiotów zawodowych, Julita Kaczmarek – kierownik szkolenia praktycznego, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS 1, Sebastian Nagraba – menager restauracji „Piknik”, Jarosław Chrzanowski – z-ca szefa kuchni restauracji „Piknik”, Marcin Dmoch – kucharz restauracji „Piknik” i Marcin Masalski – fotograf kulinarny.
Sponsorami tegorocznego konkursu byli: BUKAT – dostawca warzyw i owoców, firma „Menos” – dostawca ryb, restauracja „Piknik” i Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 1 (ufundowały pozostałe artykuły spożywcze).

Ocena dań konkursowych dotyczyła wyglądu potrawy, jej smaku i aromatu oraz kolorystyki nawiązującej do tematu przewodniego „Wiosna na talerzu”. Pod uwagę brano również kreatywności wykonania i podania potrawy.
I miejsce w konkursie otrzymał zespół z klasy 4at w składzie: Sandra Kierska, Hubert Kurzyński, Paulina Śnieg, II miejsce zdobyli uczniowie z klasy 4 bt: Zuzanna Śliwa, Sandra Więckowska, Joel Zawadzki, III miejsce przypadło drużynie z klasy 1 at w składzie: Maciej Krajewski, Patrycja Okrasiak, Patrycja Majewska.
Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez właściciela restauracji - Macieja Klimka oraz Radę Rodziców Zespołu Szkół nr1.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu smacznych i pełnych wiosny dań. Życzymy dalszego rozwoju i doskonalenia umiejętności zawodowych. Zdjęcia z konkursu do obejrzenia w Galerii.

Kształcenie i Szkolenia Zawodowe Akcja 1 Mobilność Edukacyjna

BIP

bip logo

Smacznie, zdrowo i sportowo

Regionalne Podróże Kulinarne 2020

regionalne podroze kulinarne

Kto jest Online

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

Rekrutacja 2020/2021

rekrutacja 2020 2021

Dziennik LIBRUS

librus

Srebrna Szkoła

srebrna tarcza technikum 2018

Nasz kanał na Youtube

Dopalacze kradną życie

Zdrowie i higiena

E-papierosy-profilaktyka

e papierosy

PRO MASOVIA

medal promasovia

Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Wiarygodna szkoła

II konkurs literatury rosyjskiej

konkurs literatury rosyjskiej

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

Dobry start w zawodzie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

czytelnictwo

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com