16 listopada 2018r. odbył się X Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny i Kelnerski "Kuchnia Polska na Mazowszu 2018". Organizatorem konkursu byli: Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych przy ul. Komorskiej w Warszawie, firma Stalgast Sp. z o.o. przy wsparciu i pomocy merytorycznej Szefów Kuchni, Mistrzów Kelnerskich i absolwentów szkoły.
Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim w konkursie gastronomicznym reprezentowały uczennice klasy 4bt - Patrycja Brejnak i Antonina Kossut, zaś w konkursie kelnerskim wiedzą i znajomością zasad obsługi konsumenta wykazał się Maciej Pasenik z klasy 1aht.

W konkursie gastronomicznym uczennice miały za zadanie przygotować zakąski z lina, białej części świeżego pora oraz danie główne, którego zasadniczymi składnikami były udziec z indyka, dynia zwyczajna świeża i czosnek świeży. Patrycja i Tosia otrzymały wyróżnienie za technikę wykonywania dań.

Konkurs kelnerski składał się z 3 części. Część 1 to test wyboru z zakresu obsługi konsumenta, który zawierał pytania sformułowane w języku polskim i angielskim.
Część 2 to nakrycie na tacy kelnerskiej do śniadania wiedeńskiego (obsługa room service) oraz nakrycie improstyl dla jednej osoby. Motywem przewodnim nakrycia Improstyl 2018 była "kolacja z champagne".
Część 3 to filetowanie pstrąga w obecności gościa (serwis angielski). Maciek za wykonanie tego zadania otrzymał wyróżnienie, zaś suma punktów za pozostałe konkurencje sprawiła, że uplasował się na 2 miejscu.
Za przygotowanie młodzieży do konkursu odpowiadały p. Julita Kaczmarek i p. Agnieszka Siwik.

Kształcenie i Szkolenia Zawodowe Akcja 1 Mobilność Edukacyjna

BIP

bip logo

Smacznie, zdrowo i sportowo

Regionalne Podróże Kulinarne 2020

regionalne podroze kulinarne

Kto jest Online

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

Rekrutacja 2020/2021

rekrutacja 2020 2021

Dziennik LIBRUS

librus

Srebrna Szkoła

srebrna tarcza technikum 2018

Nasz kanał na Youtube

Dopalacze kradną życie

Zdrowie i higiena

E-papierosy-profilaktyka

e papierosy

PRO MASOVIA

medal promasovia

Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Wiarygodna szkoła

II konkurs literatury rosyjskiej

konkurs literatury rosyjskiej

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

Dobry start w zawodzie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

czytelnictwo

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com