W naszej szkole tradycją staję się już organizowanie konkursu cukierniczego "Magia słodkich Świąt Bożego Narodzenia". W tym roku do pierwszego etapu kwalifikacyjnego przystąpiło dziewięć dwuosobowych zespołów. Uczniowie mieli za zadanie sporządzenie słodkiego deseru jednoporcjowego i nadesłanie zdjęcia wraz z recepturą. Jury w tajnym głosowaniu wybrało 6 zespołów z 9 zgłoszonych.
Następnie 06.12.2018 r. odbył się II etap naszego konkursu; wszystkie zespoły miały za zadanie przygotowanie zaprezentowanych wcześniej jednoporcjowych deserów. Już od 8 rano zapach przyprawy piernikowej i świeżo upieczonego ciasta unosił się w naszej szkole, podkreślając świąteczny nastrój związany z Mikołajkami. Po kilkugodzinnej rywalizacji zespoły zaprezentowały efekty swojej pracy.

Jury oceniło wypieki uczniów, biorąc pod uwagę następujące kryteria:
- smak deseru,
- wrażenie wizualne i estetykę wykonania,
- dobór składników,
- nawiązanie do tematu Świąt Bożego Narodzenia.
Nagrodzeni:
1 miejsce Anna Pokropek, Paulina Marchewka – „Serniczki czekoladowe z bezą”,
2 miejsce Julia Piekarska, Maciej Krajewski – „Piernikowo-orzechowe trufle na włoskim kremie z karmelizowaną pomarańczą”,
3 miejsce Kamil Ambroszczyk, Bartłomiej Reperowski – „Świąteczne marzenie jury”.

Gratulujemy wygranym oraz wszystkim uczestnikom konkursu pięknych, kreatywnych, słodkich inspiracji, tworzących świąteczną atmosferę. Zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku.

Rekrutacja 2019/2020

rekrutacja 2019 20

Dziennik LIBRUS

librus

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

PRO MASOVIA

medal promasovia

Wiarygodna szkoła

Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Srebrna Szkoła

srebrna tarcza technikum 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że TECHNIKUM NR 1 w Grodzisku Mazowieckim jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

Nasz kanał na Youtube

Regionalne Podróże Kulinarne 2019

regionalne podroze kulinarne

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

czytelnictwo

Zdrowie i higiena

MEN

RODO

rodo logo

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com
forklift certification