W naszej szkole tradycją staję się już organizowanie konkursu cukierniczego "Magia słodkich Świąt Bożego Narodzenia". W tym roku do pierwszego etapu kwalifikacyjnego przystąpiło dziewięć dwuosobowych zespołów. Uczniowie mieli za zadanie sporządzenie słodkiego deseru jednoporcjowego i nadesłanie zdjęcia wraz z recepturą. Jury w tajnym głosowaniu wybrało 6 zespołów z 9 zgłoszonych.
Następnie 06.12.2018 r. odbył się II etap naszego konkursu; wszystkie zespoły miały za zadanie przygotowanie zaprezentowanych wcześniej jednoporcjowych deserów. Już od 8 rano zapach przyprawy piernikowej i świeżo upieczonego ciasta unosił się w naszej szkole, podkreślając świąteczny nastrój związany z Mikołajkami. Po kilkugodzinnej rywalizacji zespoły zaprezentowały efekty swojej pracy.

Jury oceniło wypieki uczniów, biorąc pod uwagę następujące kryteria:
- smak deseru,
- wrażenie wizualne i estetykę wykonania,
- dobór składników,
- nawiązanie do tematu Świąt Bożego Narodzenia.
Nagrodzeni:
1 miejsce Anna Pokropek, Paulina Marchewka – „Serniczki czekoladowe z bezą”,
2 miejsce Julia Piekarska, Maciej Krajewski – „Piernikowo-orzechowe trufle na włoskim kremie z karmelizowaną pomarańczą”,
3 miejsce Kamil Ambroszczyk, Bartłomiej Reperowski – „Świąteczne marzenie jury”.

Gratulujemy wygranym oraz wszystkim uczestnikom konkursu pięknych, kreatywnych, słodkich inspiracji, tworzących świąteczną atmosferę. Zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku.