7 grudnia 2018 r. w DORAM Centrum Sztuki Kulinarnej odbył się X Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia”. Organizatorem konkursu byli ZSG im. prof. E. Pijanowskiego w Warszawie, Grupa Dora Metal, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni i firma Combi Co Sp. z o.o.
Zespół Szkół nr 1 w konkursie gastronomicznym reprezentowali Patrycja Brejnak z klasy 4bt i Damian Staniak z klasy 3ct.
W Olimpiadzie Młodych Baristów swoje umiejętności zaprezentował Maciej Pasenik z klasy 1aht.
Konkurs gastronomiczny podzielony został na dwie części:
- wykonanie zakąski o charakterze "amuse bouche" z wykorzystaniem śledzia – filet a’la matias (wykonanie Damian Staniak),
- wykonanie dania głównego z obowiązkowym wykorzystaniem mięsa wołowego z części górnej zrazowej, ziemniaków, goździków i deseru z wykorzystaniem sera twarogowego tłustego i buraka czerwonego (wykonanie Patrycja Brejnak, Damian Staniak).

Olimpiada Młodych Baristów składała się z 3 części.
Część 1 to test wyboru, który zawierał 15 pytań z zakresu podstawowej wiedzy na temat pochodzenia kawy, jej gatunków, rodzajów palenia ziaren, mielenia wypalonej kawy, walorów aromatycznych i smakowych, sposobu zaparzenia i serwowania kawy.
Część 2 to część praktyczna - wykonanie "espresso i cappuccino z latte art".
Część 3 - własna kompozycja kawowa.
Maciej Pasenik zajął 3 miejsce w Olimpiadzie Młodych Baristów. Patrycji, Damianowi i Maćkowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i kreatywność w przygotowaniach do zmagań konkursowych oraz godne reprezentowanie szkoły w finale konkursu.
Uczestników przygotowały Pani Agnieszka Siwik i Pani Julita Kaczmarek.

 

CERTYFIAKTY

Kształcenie i Szkolenia Zawodowe Akcja 1 Mobilność Edukacyjna

BIP

bip logo

Smacznie, zdrowo i sportowo

Regionalne Podróże Kulinarne 2020

regionalne podroze kulinarne

Kto jest Online

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Rekrutacja 2020/2021

rekrutacja 2020 2021

Dziennik LIBRUS

librus

Srebrna Szkoła

srebrna tarcza technikum 2018

Nasz kanał na Youtube

Dopalacze kradną życie

Zdrowie i higiena

E-papierosy-profilaktyka

e papierosy

PRO MASOVIA

medal promasovia

Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Wiarygodna szkoła

II konkurs literatury rosyjskiej

konkurs literatury rosyjskiej

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

Dobry start w zawodzie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

czytelnictwo

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com