Narodowe Święto Niepodległości jest jednym z najważniejszych dla Polaków świąt państwowych, obchodzonym corocznie 11 listopada. To niezwykle istotna data zapisana na kartach naszej historii. Upamiętnia  odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 po 123 latach zaborów. To moment, skłaniający do zadumy i refleksji. Rok 2018 związany jest z wydarzeniem szczególnym - setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W piątek, 9 listopada 2018 r.,  uczestniczyliśmy w uroczystej akademii. Nasza szkoła odpowiedziała na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej i przyłączyła się do akcji "Rekord dla Niepodległej" o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Obchody  Narodowego Święta Niepodległości uczciliśmy śpiewając "Rotę", "Legiony", "Piechotę", "Przybyli ułani pod okienko" i "Mury". Głos zabrał również Dyrektor ZS nr 1 – Pan Cezary Skalski, który w swoim przemówieniu odniósł się do wielu ważnych faktów z historii Polski oraz podkreślił wielką wartość patriotyzmu i wolności.

Młodzież - pod kierunkiem nauczycieli historii - przygotowała też wystawę "OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI".