22 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty chemiczne prowadzone przez zespół naukowo dydaktyczny związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Uczniowie klas 2cl, 3cl, 3ct - grupy w których realizowana jest rozszerzona chemia oraz 1bl, 1abt i 1aht własnoręcznie przeprowadzali eksperymenty chemiczne z wykorzystaniem techniki small-scale chemistry – SSC, często określanej jako mikrochemia.
Jest to technika wspomagająca doświadczalne nauczanie chemii, polega na pracy z niewielkimi ilościami substancji, co zwiększa bezpieczeństwo eksperymentu, zmniejsza czas jego przeprowadzenia i umożliwia dokładniejsze omówienie. Innowacyjna technika Small-Scale Chemistry pozwala na nowoczesne, całościowe, przejrzyste, przyjazne i aktywizujące podejście do doświadczalnej strony nauczania przedmiotów przyrodniczych.

Technika ta wymaga często zastosowania nietradycyjnej aparatury i metodyki stosowanej w takich dziedzinach jak mikrobiologia, biologia molekularna i nanotechnologia. Eksperymenty niejednokrotnie wykonywane są z wykorzystaniem przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym.
Doświadczenia przeprowadzane przez uczniów:
• Działanie nadmanganianu potasu na wodę utlenioną
• "Żarłoczna miedź"- działanie glinu na nasycony roztwór chlorku miedzi II
• Działanie wodą na węglik wapnia i badanie palności powstałego gazu
• Ogrzewanie zakwaszonej mieszaniny kwasu ortoborowego i alkoholu etylowego
Spotkanie zakończył pokaz efektownych doświadczeń.
Organizatorką spotkania była pani Małgorzata Staniszewska.

Rekrutacja 2019/2020

rekrutacja 2019 20

Dziennik LIBRUS

librus

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

PRO MASOVIA

medal promasovia

Wiarygodna szkoła

Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Srebrna Szkoła

srebrna tarcza technikum 2018

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że TECHNIKUM NR 1 w Grodzisku Mazowieckim jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

Nasz kanał na Youtube

Regionalne Podróże Kulinarne 2019

regionalne podroze kulinarne

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

czytelnictwo

Zdrowie i higiena

MEN

RODO

rodo logo

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com
forklift certification