gototopgototop

See other templates

Strona główna

UWAGA !!

W poniedziałek 5.10.2015 lekcje trwają 30 min.

Godziny dzwonków

Konkurs Wiedzy o II wojnie światowej

W dniu 2 października 2015 roku grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w ostatniej edycji konkursu Wiedzy o II wojnie światowej. Tegoroczna edycja ma dwa podtytuły: „Wielkie postacie zwycięskiej koalicji II wojny światowej” oraz „Konferencje w Teheranie, Jałcie i Poczdamie a sprawa polska”. Etap I konkursu zgromadził prawie 300 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych z różnych szkół i miejscowości. Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Pietraszek (Iat), Paulina Kwiatkowska (Icl), Jakub Stachlewski (Icl), Amelia Tryc (IIal), Patryk Kakietek (IIal), Dorian Petrykowski (IIat), Marcjan Chowaniec (IIbl) oraz Adam Cisek (IIIbl). Konkurs na tym etapie polegał na rozwiązaniu testu pisemnego. Wyniki wkrótce!

Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2015 07:40

 

Udział w obchodach rocznicowych bitwy pod Jaktorowem

Jak co roku nasz poczet sztandarowy brał udział w obchodach rocznicowych bitwy pod Jaktorowem. Stawiła się też liczna grupa naszych byłych i obecnych uczniów. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej a następnie odbył się apel poległych a pododdział kompani reprezentacyjnej Wojska Polskiego oddał trzy salwy honorowe.
Bitwa pod Jaktorowem była ostatnim bohaterskim epizodem zgrupowania AK "Kampinos". Doszło do niej 29 września 1944 roku. W wyniku całodniowej krwawej walki z licznymi oddziałami niemieckimi, partyzanci ponieśli klęskę, zadając jednak wrogowi znaczne straty. W wyniku bitwy Niemcy stracili kilkanaście pojazdów pancernych, jeden samolot i około 200 żołnierzy. Straty powstańców to: 150 zabitych, w tym dowódca mjr Alfons Kotowski, oraz 120 rannych i ponad 150 osób wziętych do niewoli, z których tylko nielicznym udało się przedostać w Góry Świętokrzyskie. W miejscu bitwy znajduje się partyzancki cmentarz z mogiłami 132 żołnierzy. Co roku w ostatnią niedzielę września w tym miejscu odbywają się uroczystości rocznicowe. Więcej…

 

Strażacy w Zespole Szkół nr 1

W dniu 25 września 2015 roku w ramach „Roku Szkoły Otwartej” Zespół Szkół nr 1 gościł przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Żelechowa, ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas, aby służyć pomocą innym. W spotkaniu, które odbywało się podczas godziny wychowawczej, uczestniczyli uczniowie wszystkich klas liceum i technikum, z wyjątkiem uczniów klas maturalnych. Miało ono charakter profilaktyczny, młodzież nie tylko mogła obejrzeć specjalistyczne stroje i wyposażenie strażaków, ale również zapoznać się ze specyfiką ich pracy oraz uzyskać wiele cennych informacji na temat ratownictwa medycznego oraz zachowań pożądanych i niepożądanych w sytuacji zagrożenia życia bądź zdrowia.

 

Święto Miasta Milanówka z udziałem stażystów Erasmus+

20 września 2015 r., na zaproszenie Milanowskiego Centrum Kultury, stażyści Programu ERASMUS + sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, Akcja 1. Mobilność edukacyjna upowszechniali rezultaty projektu  „Gastronomia i hotelarstwo drogą do sukcesu zawodowego w zjednoczonej Europie”. Podczas Święta Miasta Milanówka prezentowali swoje umiejętności z obsługi konsumenta. Zapraszamy do galerii.

 

Partnerzy kształcenia zawodowego

Reklama
Polish English French German Italian Russian

ERASMUS+ AKCJA 1 MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA

Leonardo da Vinci

Platforma edukacyjna

Dopalacze kradną życie

KOWEZIU

Rok Szkoły Zawodowców

Rok Szkoły Zawodowców - facebook

MEN

Losowe zdjęcie

img_7450.jpg

Kalendarz wydarzeń

<<  Paź 2015  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Free business joomla templates